3 tipy pre perfektné líčenie
Líčenie je pre mnohé ženy doslova záhada. Niektoré sa dokonca nelíči, ale nie preto, že by nechceli, ale preto, že to nevie. Pre niektorých je skutočnou záhadou napríklad kontúrovanie, pre iných sú to presné tenké tekuté linky, ktoré vytvoria úplne nevšedný look. Mnohé nevie správne zaobchádzať s farbami na obočie, iné si nevedia rady so svojimi perami. Prinášame vám preto zopár tipov, ktoré vás navedú na dokonalé líčenie.
V poslednej dobe sa najviac ženy zaoberajú svojim obočím. Je však nutné poznamenať, že mnohé z nich nevie s farbami na obočie zaobchádzať tak dobre, ako si možno myslia. Ich obočie tak nie je vôbec vkusné, ale naopak vyzerá ako spálené hranolky. Ďalšie záhadou sú mnohokrát pery a potom taky samotné kontúrovanie, na ktorom sa dnes zakladá celý svet líčenia. A práve s týmito tromi vecami sme sa vám v krátkom návode rozhodli pomoct.
Ako na zmyselné, plné pery?
Mnoho žien má problém so svojimi perami. Sú buď moc úzke, alebo sú zle tvarované, že sa na nich zle nanáša rúž. Všetko sú to však výhovorky, ktoré nie sú potrebné. Len musíte vedieť, ako si správne svoje pery maľovať.
Ak prídete do obchodu, vyberajte si takú rúž, ktorá pomerne dlho vydrží. Odporúčajú sa napríklad nové rúžu od Dermacol alebo napríklad tie od značky NYX či od značky MAC. Vždy si ale vyberte takú farbu, ku ktorej môžete kúpiť aj kontúrovaciu ceruzku. Práve v nej tkvie úspech a krása zmyselných a plných pier.
Pred nanesením rúžu si tak olemujte svoje pery. Kontúrovacej ceruzky sú skvelé v tom, že vám ponúka aj možnosť trochu pretiahnu cez vašu hranicu, a tak dosiahnete plnších pier. Rúžom potom toto vkusné přečmárnutí zamaskujete tak, že to vlastne nepôjde vôbec vidieť. A trade! Krásne, plné, zmyselné pery sú na svete.
Ako na správne konturovanie?
Konturovanie je dnes záhadou, ale ak pochopíte, na ktoré miesta sa musí klásť dôraz, máte vyhrané. Ak s konturováním začínate, kúpte si radšej púdrovú verziu kontúrovacou odtieňov. Pokiaľ ste v tomto už zbehlá, siahnite po tej tekutejší podobe.
Tmavý odtieň sa nanáša hlavne na lícne kosti a ďalej tiež na okraje nosa, na okraje čela a na lem čeľuste. Svetlejšie odtiene potom je nutné dať hlavne medzi lícne kosti a čeľusť, na nos a tiež pod oči. Je však nutné jednotlivé odtiene správne rozotrieť. Práve v nedostatočnom rozotrenie je tá chyba, ktoré sa najčastejšie dopúšťame.
Ako na vkusné obočie?
Aby sme nemali obočie ako spálené hranolky, musíme mať na pamäti, že odtieň musí byť úplne presný. Potom začnite namaľovať konca obočie, ktoré sú základom, a pokračujte k nosu. Najhustejšia časť musíte mať namaľovanú jenom mierne – len spodnú časť, vršok vytieňujte. Práve vtedy, keď si necháte tmavú i túto najhustejšia časť obočia, vzniká dojem spálených hranoliek.