Pravidlá pre správnu meditáciu

Ako vyhnať stres z tela? Ako sa konečne upokojiť? Ako mať chvíľku len sama pre seba? To sú otázky, na ktoré je iba jediná odpoveď, a to meditácia. Meditáciu by najmä v dnešnej hektickej dobe mal vykonávať úplne každý, bohužiaľ to tak nie je. Len málokto si nájde pár minút na to, aby si sadol do meditačné pyramídy a začal relaxovať. Kým niektorí si čas nenachádza, iní nevedia, ako na to. Prezraďme si preto pár pravidiel, ako na úspešnú a správnu meditáciu, ktorá vyženie z nášho tela stres a nahromadené napätie.

Rovnako ako iné športy, aj meditácia má svoje pravidlá, ktorých sa treba držať, aby sme meditovali správne. V prípade, že si však ani po nižšie uvedených pravidlách nie ste svoju meditáciou istí, nájdite pomocníka v podobe mobilných aplikácií. Existuje ich v dnešnej dobe mnoho a môžu byť vaším sprievodcom aj kontrolórom, aby ste pri meditácii nepodvádzal.

Späť však k pravidlám, ktoré sa meditácie týkajú. Ako teda na to?

Pravidlá pre správnu meditáciu

  • Zamerajte sa na dych. Dych je tá sila, tá alfa omega celej meditácie. V ideálnom prípade by ste sa mali snažiť dýchať do brucha, nie do pŕs, rovnako tak by ste mali dýchať a vydychovať nosom, nie ústami.
  • S meditáciou začnite pomaly. Keď mu ste doteraz nemeditovali, mali by ste s touto činnosťou začať pomaly. Nemusíte meditovať denne dve hodiny, začnite s desiatimi, pätnástimi minútami v čase, keď je vám príjemne.
  • Meditujte pravidelne. To je u meditácie veľmi dôležité. Vyberte si spomínanú príjemnú časť svojho dňa a robte meditáciu sprvu pár minút. Vykonávať meditáciu možno napríklad pred či po raňajkách, počas obedňajšej pauzy alebo napríklad večer pred spaním.

Ak vám meditácie nejde

Ako už bolo spomenuté, pomocníkom v prípade, že vám meditácia nepôjde tak, ako by ste chceli, sú mobilné aplikácie, z ktorých rad je k dostaniu zadarmo. Na internete však nájdete aj rad meditačných techník, ktoré vám majú pomôcť napríklad s dychom.

Môže sa Vám ešte páčiť...