Zápal žil ako častý problém športovcov. Ako mu predchádzať?

Športovci môžu trpieť mnohými ochoreniami. A zápal žíl k nim bohužiaľ patrí. Pokiaľ chcete ochoreniu predchádzať, poradíme vám, ako na to. Rovnako tak si prezradíme babské rady, ktoré od problému môžu uľaviť, ak nejde o hlboký zápal žíl čiže o trombózu.

Ako predchádzať zápalu žíl?

Chcete sa tiež podieľať na tom, aby sa zápal žíl v budúcnosti netýkal práve vás? Chcete sa včasnou prevenciou vyvarovať zdravotným problémom, ktoré so sebou ochorenie nesie? Potom prejdite na zdravý životný štýl. Nie nadarmo sa hovorí, že sme to, čo jeme a čo dnes a denne robíme. Naše zvyky, prípadne aj zlozvyky sa veľkou mierou podieľajú nielen na tom, v akom stave sa nachádza naše zdravie teraz, ale v akom stave sa bude nachádzať aj v budúcnosti. Aby ste predchádzali zápalu žíl (a to ako tomu povrchovému, tak hlbokému), radšej sa:

  • Vyvarujte fajčeniu.
  • Dostatočne sa hýbte.
  • Nestresujte sa.
  • Jedzte vyváženú, zdravú a správnu stravu.
  • Pri cestovaní noste kompresné pančuchy na podporu cirkulácie krvi.

Babské rady na zápal žíl

Rovnako ako s množstvom iných ochorení, aj so zápalom žíl si v minulosti hravo poradili naše babičky. Tie vedeli, po čom majú siahnuť, respektíve na čo majú siahnuť, keď sa im na nohách začali objavovať kŕčové žily alebo keď ich bolel prakticky každý krok.

Ak ste zástancami prírodného liečenia a ste odporcami chemikálií a farmaceutických produktov, stavte na jablkový ocot, ktorý je známy tým, že podporuje prietok krvi. Navyše celkovo čistí telo a podporuje krvný obeh. Podobne pôsobí aj olivový olej, ktorý nemusíte nutne používať iba pri varení obľúbených pokrmov.

Za zmienku stojí aj najlepšia česká superpotravina zvaná cesnak, ktorá má v popise práce ničiť škodlivé toxíny v krvných cievach. Keď k tomu pridáte účinky hamamelu, známe české bylinky, cievy v horných aj dolných končatinách dokonale spevníte.

Môže sa Vám ešte páčiť...