Chyby, ktorých sa dopúšťame pri nabíjaní elektroniky a ktoré ju znižujú životnosť
Nikto pravdepodobne nechce míňať nemalé peniaze za elektroniku, máme pravdu? Mobilné telefóny, počítače, tablety, notebooky alebo slúchadlá sú niečo, čo stoja nemalé peniaze a pri súčasných cenách elektriny by človek ocenil, keby skôr niečo ušetril, než investoval. Aby vám elektronika vydržala skutočne čo najdlhšie, oplatí sa vyvarovať niekoľkým chybám, ktoré znižujú celkovú životnosť batérií rôznych elektronických zariadení.
Príliš včasné nabíjanie
Elektronika dnes niečo vydrží a nevypovie vám službu hneď, čo začne batéria v rohu displeja svietiť červenou farbou. Kdeže. Len je to upozornenie, že je dobré dať telefón, tablet alebo čokoľvek iné čoskoro na nabíjačku. Veď prakticky každý užívateľ smartfónu potvrdí, akú výdrž má jedno jediné percento.
Jednou z častých chýb, ktorá výrazne spomaľuje nabíjacie cykly a zároveň tiež skracuje životnosť danej elektroniky je, keď zariadenie pripájame k nabíjačke v čase, keď sa skóre nachádza nad dvadsiatimi percentami.
Neustále v nabíjačke
Rovnako veľkou chybou je, keď necháte mobilný telefón v nabíjačke prakticky neustále. Skrátka ste doma, nemáte potrebu telefón z nabíjačky vyťahovať. Lenže tým škodíte nielen zariadenie, ale aj vašej peňaženke, ktorá pod ťarchou tohto náporu berie obrovské množstvo elektriny.
Keď je zariadenie zahriate
Najmä u menších detí sa stáva, že dávajú svoj mobilný telefón nabiť vo chvíli, keď im vybitá batéria preruší online hru. Lenže keďže predtým aktívne hrali, telefón je tým pádom veľmi teplý, až zahriaty. Pokiaľ sa však v takom prípade strčí na nabíjačku, môže to viesť taktiež k skráteniu životnosti prístroja.
Batériu elektroniky sa darí najlepšie, ak je teplota rovná zhruba 22 stupňom.
Oprava batérie je tiež riešenie
Pokiaľ vám však z nejakého dôvodu batéria vypovie svoju službu, rozhodne prístroj nevyhadzujte. Nemusíte kupovať nový, z drvivej väčšiny postačí iba opraviť batériu mobilu. Je to lacnejšie a tiež mnohokrát rýchlejšie riešenie situácie.