Deliaca stena je pre vašich pacientov vítaným zdrojom súkromia
V mnohých zdravotníckych zariadeniach sa už začínajú inštalovať deliace steny. Paravány a ďalšie prvky sú totiž významnou zložkou psychickej pohody pacienta. Ten následne oveľa lepšie spolupracuje.
Pri návšteve zubného lekára
Návšteva zubného lekára je pre psychiku pacienta významným zásahom. Aj keď sú naše zuby v poriadku, stále máme pocit, že sa pri bežnej prehliadke alebo röntgenovom vyšetrení nájde nejaká skrytá vada a problém. Keď vieme, že sme v priestrannej miestnosti, kde je okrem zubného lekára aj sestra, alebo dokonca väčší počet ľudí, naša psychika trpí. Deliaca stena je tak vítaným zázemím a zdrojom pokoja. Napokon si tak nepripadáme ako výstavná a veľtržná expozícia, ale ako pacient.
Úplne bežná súčasť života?
Zatiaľ čo pre zamestnancov v zdravotníctve je pohľad na ľudské telo bežnou záležitosťou, pre pacientov je odhaľovanie nepríjemné av mnohých prípadoch vedie k zablokovaniu osobnosti. Môže dochádzať k tomu, že je pacient menej komunikatívny, že sa plne nezverí so svojimi symptómami, alebo že sa bude snažiť ordináciu čo najrýchlejšie opustiť. Na vine je opäť nedostatok súkromia a pocit, že sú naňho smerované všetky pohľady zdravotníckeho personálu, ktoré ho súdia. Keď ponúknete svojim pacientom maličkosť v podobe deliacej steny, uvidíte rozdiel už počas prvých návštev.
Psychológia pacienta je dôležitá
Pokiaľ si prajeme, aby sa u nás pacient čo najviac uvoľnil a my mali možnosť čo najrýchlejšie stanoviť správnu diagnózu, je potrebné sa zamerať na psychológiu pacienta. Ústretový krok z našej strany povedie k tomu, že pre nás bude práca s ľuďmi oveľa efektívnejšia a prirodzená. Keď sa u nás cíti pacient v poriadku, uľahčuje to predovšetkým našu prácu. Preto je dobré sa zamerať na drobné ústretové kroky, ktoré vedú k obojstrannej spokojnosti.
Deliaca stena je vítaným súkromím, o ktoré sa pacient môže oprieť. Následne vidíte zmenu v jeho správaní a väčšiu otvorenosť a spoluprácu.