Internet a jeho tajemstva
Od svojho vzniku v roku 1960, sa internet rozrástol z vojenského experimentu do obrovského živého organizmu naplneného zvláštností a subkultúr. Vzhľadom k tomu, že WorldWide Web začal pre fungovať 24 rokmi, môžeme povedať, že zažil naozaj prudký rast v technológiách, obchode a kultúre.
Tu sú niektoré z bizarných faktov, ktoré popisujú internet a WorldWide Web.
Internet vyžaduje približne 50 miliónov konských siľ pre svoju prevádzku.
Áno. S odhadovaným 8,7 miliárd elektronických zariadení pripojených k internetu, sa objem elektrickej energie potrebnej na spustenie systému neustále narastá.
Používa viac ako 2 miliardy elektrónov ku vzniku jednej e-mailové správy.
Z celkového počtu 7 miliárd ľudí na planéte Zemi viac ako 2,4 miliardy používať internet.
Zatiaľ čo väčšina z týchto výpočtov nemôže byť presne potvrdené, existuje vysoká dôvera medzi väčšinou internetových štatistik, že viac ako 2 miliardy ľudí využívajú internet a web ako záležitosť každodenného zvuku.
Internet Váži toľko ako jedna jahoda
RusselSeitz je fyzik, ktorý uviedol niektoré veľmi presné čísla. U niektorých atómových predpokladoch fyziky, miliardy a miliardy „dát v pohybe “ pohybujúce sa elektróny na internete pridať až asi 50 gramov. To je hmotnosť jednej jahody.
Viac ako 8,7 miliardy stroje sú v súčasnej dobe pripojený k Internetu.
Smartphony, tablety, stolné počítače, servery, bezdrôtové smerovače a aktívne oblasti, auto GPS jednotky, náramkové hodinky, chladničky a dokonca aj výborník sódy sú pripojené na internet: Internet sa skladá z miliárd zariadení. Očakávame, že tento rast dosiahne na 40 miliárd zariadení roku 2020.
Každých 60 sekúnd je na YouTube nahrane 72 hodín videí
… A tých 72 hodín, sú väčšinou videa o mačkách, HarlemShake tanečných pohybov a stupídne veci, ktoré nikto nie je záujem. Ak sa vám to páči alebo nie, ľudia radi zdieľajú svoje amatérske videá v nádeji, že to bude virálom.
1,7 miliardy užívateľov internetu sú v Ázii
To je pravda: viac ako polovica pravidelných užívateľov internetu spočíva v niektorej časti Ázie: Japonsko, Južná Kórea, India, Číny, Hongkongu, Malajzii, Singapure sú len niektoré z krajín s touto vysokou mierou prijatia. Existuje rastúci počet webových stránok publikovaných v týchto ázijských jazykov, ale prevládajú webyv anglickom jazyku.